Hanacsek: Hajhúzás nem piros

OTP Liga Játékvezetőkről

2023-11-06 13:42:14
Hanacsek Attila |

Hanacsek Attila - sármos nézése - forrás: mlsz.hu
Forrás: mlsz.hu - Hanacsek Attila - sármos nézése

A tar JB. elnök nyilatkozott a hajhúzás esetéről

Ezért nem ért piros lapot a hajhúzás a Kecskemét-Fradin

Kis híján a kiállítás sorsára jutott egy apró fegyelmezetlenség miatt a kecskeméti Szalai Gábor, aki a hajánál fogva húzta vissza Cebrails Makreckis a Ferencváros elleni bajnokin, a játékvezető végül a VAR jelzésére megnézte az esetet, de maradt az eredetileg kiosztott sárga lapnál.

A jelenet természetesen az M4 Sport stúdiójában is téma lett, ahol a Fradi korábbi magyar válogatott védője, Dragóner Attila is beszélt a (két) sárgával zárult hajhúzásról.

Mint elmondta, az eset kapcsán beszélt Hanacsek Attilával, az MLSZ Játékvezetői Bizottságának elnökével, aki elárulta neki, hogy Szalai azért nem jutott a kiállítás sorsára, mert piros lap csak a "veszélyes", sérülés okozására alkalmas hajtépésért, hajhúzásért jár a szabályok szerint, a Makreckis-féle eset viszont nem volt az. Így a sárga lap volt a megfelelő szankció.


csakfoci.hu, m4sport.hu


Hozzászólások: